“S jedlom sa hrá!” - tvrdia zvieratká z obalov

Koľkí z nás celé detstvo počúvali od svojich rodičov vetu - “S jedlom sa nehrá”? Zvieratká z našich produktov hlásajú presný opak. Kravička, pavúčik, žirafka, sobík aj opička pristáli na hravých obaloch na jedlo presne preto, aby deťom aj rodičom pripomenuli, že život je zábava aj v tých najbežnejších 'okamihoch, akými môže byť čas strávený pri jedle.

Odmieta Vaše dieťa jesť?

Ak sa stretávate s problémom, že vaše dieťa odmieta zjesť obed, nezúfajte. Odborníci sa zhodujú, že k núteniu detí treba pristupovať opatrne a odporúčajú ich radšej motivovať k pozitívnemu postoju a záujmu o stravovanie. To môžete podporiť napríklad aj kúpou pekných zaujímavých a hravých obalov na jedlo.

S jedlom môže byť zábava

Keď sa dieťa bude pri jedle baviť a hrať, vytvorí si pozitívnu asociáciu s procesom stravovania. Môžete dokonca vymyslieť rôzne príbehy a hry s jedlom, ktoré vám pomôžu motivovať dieťa k tomu, aby zjedlo celý obed. Čím viac sa budete snažiť prepojiť jedlo so zábavou, tým viac bude mať vaše dieťa záujem o zdravé stravovanie.

Zahrajte sa

K tejto veci dokonale poslúži napríklad desiatový disk, ktorého päť otočných priehradiek môžete naplniť drobnými pochúťkami a roztočiť ho, ako koleso šťastia. Hravé obaly na jedlo Carl Oscar mnohé deti používajú pri hraní aj bez jedla. Do desiatového disku sa napríklad zmestia malé postavičky, kamienky či iné drobné poklady, ktoré vaše dieťa potrebuje odložiť. Rovnako aj do fľaše s pohárikom, v ktorom si môžu deti odniesť tak isto svoje mini radosti kamkoľvek so sebou.